Питання та відповіді

  • Які причини порушення слуху?

  • Як можна відновити слух?

  • Чому не можна чистити вуха ватними палочками?

  • Коли необхідно перевірити слух новонародженому?

  • Що таке шум у вухах і причини виникнення?

  • Чому потрібно компенсувати порушення слуху?

  • Коли рекомендується кохлеарна імплантація?

  • Як проводиться комплексне обстеження слуху у дитини, в.ч. КСВП?

Питання: З якого віку слід носити слухові апарати дитині? Педіатр рекомендує з 3-х років, а сурдолог каже, що чим раніше, тим краще, бажано з перших місяців життя. Можна 5 місячній дитині носити слухові апарати? (Емілія, Київ)

Відповідь: У Центрі слухової реабілітації АВРОРА визначити рівень слуху можливо з перших днів народження. Для цього дитині необхідно провести комплексне об’єктивне (яке залежить від реакції дитини) обстеження слуху, яке повинно включати реєстрацію отоакустичної емісії, коротколатентних слухових викликаних потенціалів, імпедансну аудіометрію. У Вашому випадку прав ваш сурдолог: слухові апарати дітям з порушенням слуху треба починати використовувати якомога раніше (за міжнародними стандартами і наказом МОЗ України – з тримісячного віку). При цьому, якщо порушення слуху двобічне, необхідні на обидва вуха цифрові слухові апарати, що мають дитячий алгоритм настройки слухових апаратів DSL v 5.a. Після цього необхідно спостереження за дитиною в динаміці та регулярні заняття з розвитку слухового сприймання та мовлення. Не втрачайте дорогоцінного часу.

Питання: У мене двобічна глухота 4 ступеня, слуховий апарат не допомагає, коли його одягаю дуже болить голова. Скажіть, будь ласка, в моєму випадку можна допомогти чи ні. (Тетяна, Кагарлик)

Відповідь: При тяжкому порушенні слуху можуть допомогти потужні та надпотужні слухові апарати Oticon (Отікон). Але необхідно спочатку зробити обстеження слуху та за результатами обстеження оптимально налаштувати слухові апарати, щоб не було головного болю та дискомфорту. Рекомендуємо Вам звернутися на обстеження до нашого Центру і підібрати слухові апарати, які Вам підійдуть.

Питання: У мене проблеми зі слухом (мені 77 років). Пробував користуватися слуховим апаратом десь за 700 гривень. Мало що дає. Я чую добре чітке мовлення, навіть не гучне. А будь-яка нерозбірлівість цим апаратом тільки посилюється. Як проконсультуватися і купити потрібний апарат? (Василь, Суми)

Відповідь: «Підсилювач слуху”, яким Ви користувалися, дійсно, не може забезпечити потрібну Вам розбірливість мовлення.

Можуть допомогти тільки медичні вироби – слухові апарати, зареєстровані в Міністерстві охорони здоров’я України та сертифіковані для застосування в медичній практиці. Слуховий апарат повинен підбирати спеціаліст, бажано, лікар-сурдолог, по результам комплексного аудіологічного обстеження слуху, способу життя та індивідуальних побажань пацієнта.

Питання: Які причини можуть викликати порушення слуху у дитини? (Марія, Мінськ)

Відповідь: Причини можуть бути різні: перш за все це захворювання, перенесені матір’ю під час вагітності, загроза викидня, патологічні пологи, недоношеність, вага при народженні 1500 грамів і менше, жовтяниця, резус-конфлікт матері та плоду, асфіксія, перебування у відділенні патології новонароджених, штучна вентиляція легень, гіпоксично-ішемічне порушення функції центральної нервової системи. Старші діти можуть втратити слух через отити, перенесений грип, погану екологію та навіть через шкідливу звичку не розставатися з навушниками, особливо у дуже гамірному середовищі (наприклад, у метро або на дискотеці). Причин втрати слуху безліч та неможливо встановити конкретну. Якщо дитина потрапляє до перелічених груп ризику, або в неї порушення мовної активності, логопедичні проблеми або затримка розвитку, чи є родичі , що мають порушення слуху, потрібно, не гаючи часу, звернутися до лікаря-сурдолога.

Питання: Як можливо точно провести обстеження новонароджених, якщо таке малесеньке дитинча взагалі не вимовляє жодного слова? (Кирил, Алмати)

Відповідь: Для обстеження слуху у новонароджених та малюків використовують об’єктивні методи, які не потребують активної участі дитини. Результати цих обстежень не залежать від дитячої поведінки. Так за допомогою імпедансної аудіометрії ми діагностуємо стан барабанної перетинки і слухових кісточок. За допомогою отоакустичної емісії – стан волоскових рецепторних клітин завитки, а за допомогою комп’ютерної аудіометрії – стан слухового нерву та рівень слуху дитини. Тільки після проведення всіх цих досліджень можна точно встановити як чує маленький пацієнт. Велику роль в діагностиці слуху мають якість обладнання на якому проводиться обстеження та кваліфікація лікаря-сурдолога.

Обстеження слуху у дітей, як правило, проводиться під час сну, тому ми можемо обстежити навіть гіперактивних малюків. Це дослідження абсолютно безболісне та безпечне, ми не використовуємо наркоз під час дослідження.

Питання: Моєму синові 1 рік і 10 місяців. Ставлять діагноз сенсоневральна приглухуватсть 2-го ступеня. Пропонують слухові апарати. Син пізно стартував. Спостерігався по неврології. Пішов в півтора року. Хочу дізнатися причину приглухуватості. Де це можна зробити? І чи можливі інші методи лікування крім слухових апаратів? ЛОР-лікар говорила, що оскільки син стартував пізно і спостерігався у невролога, він може і пізніше заговорити, дивився аудіограму сина, сказав, що показники в межах вікових норм. Не знаю, що робити. Допоможіть будь ласка! (Оксана, Суми)

Відповідь: Для того щоб правильно визначити рівень слуху в такому віці, обов’язково необхідне проведення об’єктивного обстеження слуху, тобто незалежного від реакції дитини, в т.ч. комп’ютерне обстеження. При цьому ми зможемо точно встановити пороги слуху і рівень ураження слухового апарату (середнє вухо, завитка і т.д.). Тільки після цього можна вирішувати питання про необхідність слухопротезування. Причину порушення слуху, на жаль, встановити вдається не завжди.

Дуже затягувати з обстеженням і слухопротезуванням не варто, оскільки, чим раніше дитина одягне слухові апарати, тим менше вона буде відрізнятися від однолітків. Обов’язково візьміть з собою висновок невропатолога.

1 2 Next › Last »

Як вибрати слуховий аппарат?

 
 
 
 
 
 

Слухові апарати підбираються лікарем-сурдологом за  результатами комплексного аудіологічного обстеження слуху, способу життя та індивідуальних побажань пацієнта.

Один слуховий апарат чи два?

Наш слух був задуманий природою для двох вух.
Якщо закрити одне вухо, то ми все ще можемо почути звук, але тільки два вуха допомагають виявити, звідки він походить.
Якщо є двобічне порушення слуху, то завжди має сенс використовувати два слухових апарати. Мовлення буде чутно більш чітко та з меншими зусиллями, особливо в гамірному середовищі.
Розуміти мовлення та інші важливі звуки буде ще краще, якщо вибрати два слухових апарати з так званими бінауральними технологіями. У цьому випадку, лівий і правий слухові апарати будуть обмінюватися інформацією один з одним за допомогою бездротової технології, що відтворює у підсумку природне сприйняття напрямку звуку.

З якого віку дитині можна користуватися слуховими апаратами?


Якщо за результатами обстеження слуху виявиться потреба у слуховій допомозі, необхідно без зволікань підібрати слухові апарати  з урахуванням особистих потреб дитини.

У випадку вродженої втрати слуху, дитина повинна бути слухопротезована на обидва вуха правильно підібраними під її втрату слуху слуховими апаратами у віці до 6 місяців від народження.
У випадку, коли проблема зі слухом набута після перенесених захворювань, дитина повинна бути слухопротезована протягом 6 місяців після настання зниження слуху.

Чому до слухового апарата потрібна індивідуальна, а не стандартна вушна вкладка?

Індивідуальна вушна вкладка виготовляється за зліпком зовнішнього слухового ходу, який  має унікальну і неповторну форму, оскільки не існує навіть двох людей з однаковою конфігурацією зовнішнього слухового ходу.
Така вкладка дозволяє надійно зафіксувати апарат на вушній раковині та запобігає виникненню зворотного зв'язку (свисту). Таким чином забезпечується більш комфортне користування слуховим апаратом.

Матеріали, з яких виготовляються вкладки у нашій лабораторії отопластики, є гіпоалергенними та підходять навіть для малюків.

Індивідуальні вушні вкладки за бажанням клієнта виготовляються як з прозорих безбарвних матеріалів, так і у різних кольорах.

  • ru
  • ua